Proč potravinové doplňky ? Potravinové doplňky dodávají látky, které z nejrůznějších důvodů nemůžeme získat přirozenou cestou, tedy potravou.

Tělo je na určitý čas schopno tento deficit kompenzovat. Stačí ale nevelká zátěžová situace (infekce, stres fyzický nebo psychický, atd.) a nemoc na sebe nenechá dlouho čekat. Nedostatek důležitých látek se může projevovat od úplně obyčejné únavy, často chronické, až po stavy, které přímo ohrožují náš život. Pokud si tedy položíme otázku, zda potravinové doplňky ano či ne, pak musíme říci rozhodně ano, ale i zde platí - v rozumné míře.

Jako doplňky stravy nejčastěji označujeme preparáty s obsahem vitamínů a minerálů, ale patří sem i výrobky z léčivých bylin, z živočišných zdrojů (např. včelí produkty), a dále také jednotlivé sloučeniny a látky, které ovlivňují nějakým způsobem náš metabolismus (např. aminokyseliny, lecitin aj.). Jsou tyto výrobky vůbec potřebné? Není to jen módní záležitost?

V současné době konzumujeme potravu, která je průmyslově zpracovávaná, suroviny jsou chemicky ošetřované a obsahující různé škodliviny z prostředí. Potravou se do našeho organismu nedostávají jen živiny, ale organismus se "zanáší" dalšími látkami z vnějšího znečištěného prostředí, které neumí vlastními silami zpracovat nebo vyloučit. Také vlastní metabolické pochody vytvářejí zplodiny, které, pokud nejsou neutralizovány a odstraněny z těla, mohou způsobit poruchy zdraví i vážná onemocnění. Výsledkem pak mohou být nejrůznější alergie, nesnášenlivost potravin, podvýživa na buněčné úrovni (kdy je omezen přechod živin ze střeva do krve) apod.

Pokud se u vás projevují tzv. nespecifické poruchy zdraví (např. únava, padání vlasů, lámání nehtů, nespavost, nervozita, kožní problémy, tvorba modřin, nesnášenlivost některých potravin apod.), které vás zatím nijak neomezují, ale již máte pocit "že je něco jinak, nebo špatně", doporučujeme vám navštívit přinejmenším odborníka na výživu, který by měl odhalit nedostatky v jídelníčku a na základě jeho vyhodnocení doporučit i cestu, jak vaše zdraví zlepšit.

Jednoduché testy, které můžete využít:

Orientační test zdraví (dotazník a 2x konzultace s lékařem)
Vlasová diagnostika (podrobná analýza složení vlasů a konzultace s lékařem)
EAV

Dotazy a objednání : Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 
Přečteno: 2683
Novinky
V pátek 2. 11. 2012 začínáme opět jeden z našich oblíbených dámských víkendů v Kralupech nad Vltavou. Jde tu nejen o sport, ale hlavně o relaxaci a rekondici, protože se pak vrátíme do svých domovů nabité úžasnou energií, která bude před vánocemi zcela určitě potřeba. Co nás čeká? HEAT, zumba, powerjoga, bazén, squash, alternativní medicína, dobré jídlo a hlavně hodně ženského povídání a skvělý kamarádský kolektiv. Pokud se k nám chceš přidat, piš co nejdřív na hubnuti@seznam.cz. Život přece po 40cítce nekončí!!
Anketa
Určující pro mou postavu je:
 

Sdružení řidičůCDVZ.cz , Systémy řízení , Pro řidiče