O mně

Vystudovala jsem Všeobecné a preventivní lékařství, a vždycky jsem tvrdila, že prevence různých zdravotních obtíží je levnější a jednodušší, než řešit jejich pozdější následky. Celý svůj profesní život se proto zabývám aktivitami, abych sobě i těm, co o to stojí, pomohla na cestě za zdravějším a spokojeným bytím.

Již od roku 1998 let se věnuji ženám a jejich boji s věčným nepřítelem – nadváhou.  Přes patnáct let jsem organizovala na několika místech v Praze celkově úspěšné Kurzy snižování nadváhy Zdravě ke štíhlé linii. Přesto mě trápilo, že jsem některým z nich nedokázala pomoci. Řada našich klientek měla zdravotní obtíže, jejichž příčinu klasická medicína neuměla odstranit a redukce nadváhy proto nebyla dlouhodobě úspěšná.

Mojí zálibou je dlouhodobě i alternativní medicína (resp. zlepšování zdraví pomocí přírody). Vrátila jsem se k učebnicím fyziologie a metabolismu, prošla jsem vzděláváním v řízené detoxikaci, prošla další řadou kurzů (rozvoj osobnosti, zvládání stresu, čínská dietetika, sportovní výživa apod.)

V současné době můžu tedy svým klientům nabídnout víc, než běžní výživoví poradci. Praxi i bohaté znalosti a zkušenosti.

Mám za sebou řadu let práce s nejrůznějšími lidmi, s jejich požadavky a osudy. I přes občasné problémy (z nichž nejobtížnějším obdobím byla asi situace po povodních 2002) můžu říct, že mám tuhle práci moc ráda. Vidím přerody „šedých“ žen na sebevědomé dámy, které pro sebe objevují nový svět. Potkávám ženy, které jsou na začátku kurzu bez jiskry, a na jeho konci se stávají zářícími bytostmi, s energií změnit svůj život.

Řada mých klientek se stala mými známými a kamarádkami, jezdíme na společné pobyty, dovolené, setkáváme se i „na kafi“, známe své rodiny a jejich jednotlivé příběhy.